XBMC Addons - en to el translation catalogue (152 entries)

[ctx: #30000]
en: General
el: Γενικά

[ctx: #30001]
en: Path Service
el: Υπηρεσία διαδρομής

[ctx: #30002]
en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

[ctx: #30003]
en: Add to AutoWidget Group
el: Προσθήκη στην ομάδα Αυτόματης Σύμπνοιας

[ctx: #30004]
en: Show 'Add to AutoWidget Group' on Context Menu
el: Εμφάνιση της επιλογής "Προσθήκη στην ομάδα Αυτόματης Σύσπασης" στο μενού περιβάλλοντος

[ctx: #30005]
en: Default time between widget refreshes (in hours)
el: Προεπιλεγμένος χρόνος μεταξύ ανανεώσεων widget (σε ώρες)

[ctx: #30006]
en: Force Refresh Widgets
el: Επιβολή γραφικών στοιχείων ανανέωσης

[ctx: #30007]
en: My Groups
el: Οι ομάδες μου

[ctx: #30008]
en: Tools
el: Εργαλεία

[ctx: #30009]
en: Actions
el: Ενέργειες

[ctx: #30010]
en: Create New Widget Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας widget

[ctx: #30011]
en: Create New Shortcut Group
el: Δημιουργία νέας ομάδας συντομεύσεων

[ctx: #30012]
en: Remove Group
el: Κατάργηση Oμάδας

[ctx: #30013]
en: Remove
el: Κατάργηση

[ctx: #30014]
en: Shift Path Up
el: Μετατόπιση διαδρομής προς τα επάνω

[ctx: #30015]
en: Shift Path Down
el: Μετατόπιση διαδρομής προς τα κάτω

[ctx: #30016]
en: {} (Cycling)
el: {} (Ποδηλασία)

[ctx: #30017]
en: Shortcuts from {}
el: Συντομεύσεις από {}

[ctx: #30018]
en: No paths have been defined for this group.
el: Δεν έχουν καθοριστεί διαδρομές για αυτήν την ομάδα.

[ctx: #30019]
en: Refreshing widgets...
el: Ανανέωση γραφικών στοιχείων...

[ctx: #30020]
en: Addition cancelled.
el: Η προσθήκη ακυρώθηκε.

[ctx: #30021]
en: Are you sure you want to remove this path? This action [COLOR firebrick][B]cannot[/B][/COLOR] be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτό το μονοπάτι; Αυτή η ενέργεια [COLOR firebrick][B][/B][/COLOR] δεν μπορεί να αναιρεθεί.

[ctx: #30022]
en: Name for Group
el: Όνομα για ομάδα

[ctx: #30023]
en: Cannot create a group with no name.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ομάδας χωρίς όνομα.

[ctx: #30024]
en: Are you sure you want to remove this group? This action [COLOR firebrick][B]cannot[/B][/COLOR] be undone.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε αυτήν την ομάδα; Αυτή η ενέργεια [COLOR firebrick][B][/B][/COLOR] δεν μπορεί να αναιρεθεί.

[ctx: #30025]
en: Enable Path Refreshing Service
el: Ενεργοποίηση υπηρεσίας ανανέωσης διαδρομής

[ctx: #30026]
en: Show 'Refreshing Paths' Notification
el: Εμφάνιση ειδοποίησης "Ανανέωση διαδρομών"

[ctx: #30027]
en: Shortcut Label
el: Ετικέτα συντόμευσης

[ctx: #30028]
en: Widget Label
el: Ετικέτα widget

[ctx: #30029]
en: {} removed.
el: {} διαγράφτηκε.

[ctx: #30030]
en: Edit Shortcut
el: Επεξεργασία συντόμευσης

[ctx: #30031]
en: Select {}
el: Επιλογή {}

[ctx: #30032]
en: Shortcut
el: Συντόμευση

[ctx: #30033]
en: Widget
el: Μικροεφαρμογή

[ctx: #30034]
en: Settings Shortcut
el: Συντόμευση ρυθμίσεων

[ctx: #30035]
en: Choose a Group
el: Επιλογή ομάδας

[ctx: #30036]
en: Management
el: Διοίκηση

[ctx: #30037]
en: Show Advanced Editing Options
el: Εμφάνιση επιλογών επεξεργασίας για προχωρημένους

[ctx: #30038]
en: Changing of any of the advanced options may cause paths to [COLOR firebrick]no longer[/COLOR] function correctly. This message will only be shown once.
el: Η αλλαγή οποιασδήποτε από τις προηγμένες επιλογές μπορεί να προκαλέσει διαδρομές προς τη λειτουργία [COLOR firebrick]πλέον[/COLOR] σωστά. Αυτό το μήνυμα θα εμφανιστεί μόνο μία φορά.

[ctx: #30039]
en: [COLOR firebrick][B]Continue[/B][/COLOR]
el: [ΧΡΩΜΑΤΟ πυροσβέστες] [Β] Συνέχεια[/B][/ΈΓΧΡΩΜΟ]

[ctx: #30040]
en: [COLOR lawngreen][B]Disable[/B][/COLOR]
el: [ΧΡΩΜΑΤΙΚΟ γκαζόν] [Β] Απενεργοποίηση[/B][/COLOR]

[ctx: #30041]
en: Edit Group
el: Επεξεργασία ομάδας

[ctx: #30042]
en: Wipe Add-on Data
el: Διαγραφή πρόσθετων δεδομένων

[ctx: #30043]
en: This will remove [B]all[/B] data for AutoWidget, excluding backups. Any current AutoWidgets will no longer refresh and may not work reliably. It is recommended that this only be done if you intend on repointing all of those widgets. This [COLOR firebrick]cannot[/COLOR] be undone.
el: Αυτό θα καταργήσει [B]όλα τα [/B] δεδομένα για το AutoWidget, εξαιρουμένων των αντιγράφων ασφαλείας. Οποιαδήποτε τρέχοντα AutoWidgets δεν θα ανανεώνονται πλέον και ενδέχεται να μην λειτουργούν αξιόπιστα. Συνιστάται αυτό να γίνει μόνο εάν σκοπεύετε να επαναδιορίσετε όλα αυτά τα widgets. Αυτό το [COLOR firebrick] δεν μπορεί[/COLOR] να αναιρεθεί.

[ctx: #30044]
en: Point a widget here to show items.
el: Τοποθετήστε ένα widget εδώ για να εμφανίσετε στοιχεία.

[ctx: #30045]
en: No groups have been defined.
el: Δεν έχουν καθοριστεί ομάδες.

[ctx: #30046]
en: Refresh Widget
el: Ανανέωση widget

[ctx: #30047]
en: Edit Widget
el: Επεξεργασία Widget

[ctx: #30048]
en: Orphaned
el: ορφανεμένος

[ctx: #30049]
en: No widgets have been initialized.
el: Δεν έχουν αρχικοποιηθεί γραφικά στοιχεία.

[ctx: #30050]
en: Broken Widget
el: Σπασμένο γραφικό στοιχείο

[ctx: #30051]
en: Active Widgets
el: Ενεργά γραφικά στοιχεία

[ctx: #30052]
en: This widget is broken, repoint or remove it to stop seeing this.
el: Αυτό το widget είναι σπασμένο, επαναδιορίστε ή αφαιρέστε το για να σταματήσετε να το βλέπετε αυτό.

[ctx: #30053]
en: {} (Static)
el: {} (Στατικό)

[ctx: #30054]
en: Add New InfoLabel
el: Προσθήκη νέας ενημερωτικής κάρτας

[ctx: #30055]
en: Add New Artwork
el: Προσθήκη Νέου Έργου

[ctx: #30056]
en: Random Path
el: Τυχαία διαδρομή

[ctx: #30057]
en: Next Path
el: Επόμενο μονοπάτι

[ctx: #30058]
en: Choose an Action
el: Επιλογή ενέργειας

[ctx: #30059]
en: Clone as Shortcut Group
el: Κλώνος ως ομάδα συντομεύσεων

[ctx: #30060]
en: Explode as Widget Group
el: Έκρηξη ως ομάδα widget

[ctx: #30061]
en: Add as
el: Προσθήκη ως

[ctx: #30062]
en: Always
el: Πάντα

[ctx: #30063]
en: While Nothing Playing
el: Ενώ τίποτα δεν παίζει

[ctx: #30064]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: #30065]
en: {} (Merged)
el: {} (Συγχωνευμένο)

[ctx: #30067]
en: Choose Backup Location
el: Επιλογή θέσης δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

[ctx: #30068]
en: Create Backup
el: Δημιουργία σχήματος

[ctx: #30069]
en: Restore from Backup
el: Επαναφορά από εφεδρεία

[ctx: #30070]
en: Do you want to backup your groups? This will not backup any widgets defined in the skin.
el: Θέλετε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας των ομάδων σας; Αυτό δεν θα δημιουργήσει αντίγραφα ασφαλείας οποιωνδήποτε widgets που ορίζονται στο δέρμα.

[ctx: #30071]
en: Backup Name
el: Όνομα αντιγράφου ασφαλείας

[ctx: #30072]
en: Backup Cancelled.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας ακυρώθηκε.

[ctx: #30073]
en: Could not create backup location.
el: Αδύνατη η δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας location.

[ctx: #30074]
en: Choose Backup to Restore
el: Επιλογή δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας για επαναφορά

[ctx: #30075]
en: Would you like to restore {} group {} from this backup?
el: Θέλετε να επαναφέρετε την ομάδα {} {} από αυτό το αντίγραφο ασφαλείας;

[ctx: #30076]
en: Would you like to erase your current groups before restoring?
el: Θέλετε να διαγράψετε τις τρέχουσες ομάδες σας πριν από την επαναφορά;

[ctx: #30077]
en: Restore Cancelled.
el: Η επαναφορά ακυρώθηκε.

[ctx: #30078]
en: Show 'Next Page' Items
el: Εμφάνιση στοιχείων "επόμενης σελίδας"

[ctx: #30079]
en: Widget Settings
el: Ρυθμίσεις μικροεφαρμογής

[ctx: #30080]
en: Hide Watched Items
el: Απόκρυψη στοιχείων που παρακολουθούνται

[ctx: #30081]
en: Use Paged Widgets (Doesn't Affect Merged Widgets)
el: Χρήση σελιδών widgets (δεν επηρεάζει τα συγχωνευμένα widgets)

[ctx: #30082]
en: Notification Sound
el: Ήχος ειδοποίησης

[ctx: #30083]
en: Not on Merged Widgets
el: Όχι σε συγχωνευμένα widgets

[ctx: #30084]
en: Back to Page {}
el: Επιστροφή στη Σελίδα {}

[ctx: #30085]
en: Shift Path to Top
el: Μετατόπιση διαδρομής στην κορυφή

[ctx: #30086]
en: Shift Path to Bottom
el: Μετατόπιση διαδρομής προς τα κάτω

[ctx: #30087]
en: Choose a Path
el: Επιλογή διαδρομής

[ctx: #30088]
en: Choose Paths to Merge
el: Επιλογή διαδρομών για συγχώνευση

[ctx: #30089]
en: Remove Widget
el: Κατάργηση widget

[ctx: #30090]
en: Edit Artwork
el: Τροποποίηση Έργου Τέχνης

[ctx: #30091]
en: Edit InfoLabels
el: Επεξεργασία ενημερωτικών σημάτων

[ctx: #30092]
en: Select Artwork to Add
el: Επιλογή γραφικού για προσθήκη

[ctx: #30093]
en: Select InfoLabel to Add
el: Επιλέξτε InfoLabel για προσθήκη

[ctx: #30094]
en: New Value for {}:
el: Νέα τιμή για {}:

[ctx: #30095]
en: Select Filetype
el: Επιλογή τύπου αρχείου

[ctx: #30096]
en: Do you want to clear or keep the current {}?
    
    [B]{}[/B]: {}
el: Θέλετε να καταργήσετε ή να διατηρήσετε το τρέχον {};
    
    [Β] {}[/B]: {}

[ctx: #30097]
en: Clear
el: Εκκαθάριση

[ctx: #30099]
en: Refresh Duration
el: Διάρκεια ανανέωσης

[ctx: #30100]
en: Toggle Skin Debugging
el: Εναλλαγή εντοπισμού σφαλμάτων δέρματος

[ctx: #30101]
en: {} Paths Merged
el: {} Συγχωνευμένες διαδρομές

[ctx: #30102]
en: Clean Old Widget Files
el: Καθαρισμός παλαιών αρχείων widget

[ctx: #30103]
en: Icon Color
el: Χρώμα Εικονιδίου

[ctx: #30104]
en: {} paths added to {}
el: {} διαδρομές που προστέθηκαν στο {}

[ctx: #30105]
en: {} unused widgets removed.
el: {} αφαιρέθηκαν τα αχρησιμοποίητα widgets.

[ctx: #30106]
en: Choose from a predefined color or hexcode input?
el: Επιλέξτε από μια προκαθορισμένη είσοδο χρώματος ή εξαγωνού;

[ctx: #30107]
en: Hex Input
el: Εισροές εξάγωνων

[ctx: #30108]
en: Predefined Color
el: Προκαθορισμένο χρώμα

[ctx: #30109]
en: Hex codes must be of the format '#RRGGBB'.
el: Οι εξαγωνιανοί κωδικοί πρέπει να έχουν τη μορφή «#RRGGBB».

[ctx: #30110]
en: Select a Color
el: Επιλογή χρώματος

[ctx: #30111]
en: Invalid color code.
el: Δεν είναι έγκυρος χρωματικός κώδικας.

[ctx: #30112]
en: Debug Logging
el: Καταγραφή εντοπισμού σφαλμάτων

[ctx: #30113]
en: Edit Path
el: Επεξεργασία διαδρομής

[ctx: #30114]
en: Hide Duplicates
el: Απόκρυψη διπλοτύπων

[ctx: #30115]
en: Prefer Episode if Show Available
el: Προτιμήστε το επεισόδιο εάν η εκπομπή είναι διαθέσιμη

[ctx: #30116]
en: Clear Cache
el: Απαλοιφή Προσωρινής Μνήμης

[ctx: #30117]
en: Are you sure you want to clear the cache? This action may make widgets load slower for some time.
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε την προσωρινή μνήμη; Αυτή η ενέργεια μπορεί να κάνει τα widgets να φορτώνονται πιο αργά για κάποιο χρονικό διάστημα.

[ctx: #30118]
en: Select Content Type
el: Επιλέξτε Τύπος περιεχομένου

[ctx: #30119]
en: Copy Group
el: Αντιγραφή ομάδας

[ctx: #30120]
en: Choose Paths to Copy
el: Επιλέξτε Διαδρομές προς αντιγραφή

[ctx: #30121]
en: Choose Paths
el: Επιλέξτε Διαδρομές

[ctx: #30122]
en: Choose Paths to Cycle
el: Επιλέξτε διαδρομές για κύκλο

[ctx: #30123]
en: Icons
el: Εικονίδια

[ctx: #30124]
en: Addon Icons
el: Εικονίδια Addon

[ctx: #30125]
en: Icon Packs
el: Πακέτα εικονιδίων

[ctx: #30126]
en: Video Genre Icons
el: Εικονίδια είδους βίντεο

[ctx: #30127]
en: Video Genre Fanart
el: Είδος βίντεο Fanart

[ctx: #30128]
en: Music Genre Icons
el: Εικονίδια είδους μουσικής

[ctx: #30129]
en: Music Genre Fanart
el: Είδος μουσικής Fanart

[ctx: #30130]
en: Studio Icons
el: Εικονίδια στούντιο

[ctx: #30131]
en: Country Icons
el: Εικονίδια χώρας

[ctx: #30132]
en: Next
el: Επόμενο

[ctx: #30133]
en: Next Page
el: Επόμενη σελίδα

[ctx: #30134]
en: Previous
el: Προηγούμενο

[ctx: #30135]
en: Previous Page
el: Προηγούμενη

[ctx: #30136]
en: Back
el: Πίσω

[ctx: #30137]
en: Page
el: Σελίδα

[ctx: #30138]
en: Error showing {}
el: Σφάλμα εμφάνισης {}

[ctx: #30139]
en: No content found for {}
el: Δεν βρέθηκε περιεχόμενο για {}

[ctx: #30140]
en: Updating Widgets
el: Ενημέρωση Widgets

[ctx: #30141]
en: Finished Updating Widgets
el: Ολοκληρώθηκε η ενημέρωση Widgets

[ctx: #30142]
en: Copying paths...
el: Αντιγραφή διαδρομών ...

[ctx: #30143]
en: Retrieving paths...
el: Ανάκτηση διαδρομών ...

[ctx: #30144]
en: Loading content...
el: Φόρτωση περιεχομένου ...

[ctx: #30145]
en: Create a Shortcut to this item
el: Δημιουργήστε μια συντόμευση σε αυτό το στοιχείο

[ctx: #30146]
en: Create a Widget out of this item's contents
el: Δημιουργήστε ένα Widget από τα περιεχόμενα αυτού του στοιχείου

[ctx: #30147]
en: Create a Shortcut to each sub-item inside of this item
el: Δημιουργήστε μια συντόμευση για κάθε υποστοιχείο μέσα σε αυτό το στοιχείο

[ctx: #30148]
en: Create a Widget out of each sub-item's contents inside of this item
el: Δημιουργήστε ένα Widget από τα περιεχόμενα κάθε υποστοιχείου μέσα σε αυτό το στοιχείο

[ctx: #30149]
en: Create a Shortcut to this add-on's Settings dialog
el: Δημιουργήστε μια συντόμευση στο παράθυρο διαλόγου Ρυθμίσεις αυτού του πρόσθετου

[ctx: #30150]
en: Shift Group Up
el: Μετατόπιση ομαδοποίησης προς τα επάνω

[ctx: #30151]
en: Shift Group Down
el: Μετατόπιση ομάδας προς τα κάτω

[ctx: #30152]
en: Shift Group to Bottom
el: Μετατόπιση ομάδας προς τα κάτω

[ctx: #30153]
en: Shift Group to Top
el: Μετατόπιση ομάδας στην κορυφή
